FLOOR 2K

Adet     100 TL + KDV

Solventsiz epoksi reçine esaslı, kimyasal ve fiziksel mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen, metal ve beton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Solventsiz epoksi reçine esaslı, kimyasal ve fiziksel mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen, metal ve beton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir.

 

KULLANIM ALANLARI:

Endüstriyel tesislerde, fabrikalarda, rafinerilerde, hijyenik ve solventsiz olması sebebiyle ilaç ve gıda üretimi yapılan alanlarda, asit üretim tesislerinde, kimya fabrikalarında, laboratuvarlarda, otomotiv endüstrisi alanlarda, arıtma tesislerinde, su tanklarında, metal ve beton zemin ve duvarlarda dayanıklı uzun ömürlü bir kaplama olarak kullanılır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ: Rulo, Fırça, havasız püskürtme

KARIŞIM ORANI: 4 Kg. zemin boyası (A)+1 Kg. sertleştirici (B) :5 Kg. Toplam (A+B)

KARIŞIM YOĞUNLUĞU: 1,50-1,60 gr/ml (karışım)

RENK: İstenilen renklerde üretilebilir.

KARIŞIM ÖMRÜ (Potlife): 30 - 40 Dk. (23 C)

 

KURUMA SÜRESİ

Toz kuruması

1,5-2 Saat

Dokunma kuruması

6 Saat

Sert kuruma

18 - 24 Saat

Tam kuruma

7 Gün

 

 

UYGULAMA

Beton Yüzeyler İçin: Beton yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Yeni dökülmüş beton yüzeyler için 21 gün kuruma süresi beklenmeli beton prizini aldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.

Çelik Ve Metal Yüzeyler İçin: Uygulanacak metal yüzeyler, boya ile zemin arasında boyanın yüzeye yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, toz, pas ve benzer malzemelerden tümüyle arındırılmalıdır. Eğer yüzeyde eski epoksi boya var ise ve kaldırılamıyorsa eski boyanın yüzeyi bir zımparayla pürüzlendirilmeli ve solventle temizlenmelidir.

 

KARIŞIMIN HAZIRLANMASI: Öncelikle solventsiz boyanın (A) kutusu açılır ve bir iki dakika karıştırılır daha sonra içine sertleştiricisi (B) katılarak iki dakika daha karışım tam homojen şekil alana kadar iyiye karıştırılır. Karışım oranlarının 4:1 oranında olması çok önemlidir, malzemenin tam oranlarında karışması gereklidir.

 

KARIŞIMIN UYGULANMASI: Karışım hazırlanan yüzeye tek kat halinde fırçayla uygulanır. Eğer kalınlık isteniyorsa ikinci kat ilk katın yüzey kuruması olur olmaz 24 saati geçmeden yapılmalıdır ki en iyi adhezyon ara katlarda sağlanmış olur. Uygulama her zaman aynı yönde yapılmalıdır. Ön kuruma 4-8 saat/20C de gerçekleşir, Sertleşme ise 18-24 saati bulur. Tam sertleşme ve fiziksel kimyasal dayanıma 7 günde geçer.

 

Sarfiyat :           500 gr./m²

Depolama:        6 AY

Ambalaj Şekli:   Solventsiz epoksi 4 Kg.+ Sertleştirici 1 Kg.

T   0216 337 41 04 - 05      F   0216 337 41 06
A   Fevzi Çakmak Mah. Akdeniz Cad. NO:55
Kaynarca Pendik - İstanbul/ Türkiye
34899

info@nemkayapi.com
Site içeriği Nemka Yapı Tic. Ltd. Şti. ye aittir. İzinsiz kullanılamaz.
design by Tunç Aksoy